İçeriğe geç

Şırnak Tokat Arası Kaç KM

Şırnak Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Şırnak ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şırnak Tokat arası kaç km? Şırnak Tokat arası kaç saat? Şırnak Tokat yol tarifi? Şırnak Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şırnak ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Şırnak Tokat Arası Kaç KM

Şırnak Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 983 km’dir. Şırnak Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 599 km’dir.

Şırnak Tokat Arası Kaç KM

Şırnak Tokat Arası Kaç Saat

Şırnak Tokat arası kaç saat; Şırnak Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 983 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Şırnak Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Şırnak Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 599 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Şırnak Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şırnak Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 983 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 55 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 79 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şırnak Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şırnak Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.