İçeriğe geç

Tekirdağ Şırnak Arası Kaç KM

Tekirdağ Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Tekirdağ ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tekirdağ Şırnak arası kaç km? Tekirdağ Şırnak arası kaç saat? Tekirdağ Şırnak yol tarifi? Tekirdağ Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tekirdağ ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Tekirdağ ili;

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Tekirdağ ili yüzölçümü yaklaşık 6,339 km2’dir. Tekirdağ ilinin coğrafi konumu ise 0° 32′ 36.3″N 41° 36′ 39.6″N Kuzey, 26° 41′12.5″E 28° 07′ 20.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km² ’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Tekirdağ Şırnak Arası Kaç KM

Tekirdağ Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1797 km’dir. Tekirdağ Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1343 km’dir.

Tekirdağ Şırnak Arası Kaç KM

Tekirdağ Şırnak Arası Kaç Saat

Tekirdağ Şırnak arası kaç saat; Tekirdağ Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1797 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 20 saat sürmektedir. Tekirdağ Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 22 saat 30 dakika sürmektedir. Tekirdağ Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1343 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

20 saat

Otobüs ile;

22 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 20 dakika

Tekirdağ Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Tekirdağ Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1797 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 99 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 144 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Tekirdağ Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Tekirdağ Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Tekirdağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tekirdağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.