İçeriğe geç

Şırnak Merkez Yol Tarifi

Şırnak Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Şırnak Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şırnak Merkez’e nasıl gidilir? Şırnak Merkez yol tarifi? Şırnak Merkez yol haritası? Şırnak Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şırnak Merkez İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak’ın ilçesi olan Şırnak Merkez, Şırnak’ın yerleşim yerlerinden biridir. Şırnak Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.701 km2’dir. Şırnak Merkez ilçesinin rakımı ise 1.343 m olarak hesaplanmıştır. Şırnak Merkez ilçesinin Kuzeyinde Siirt, doğusunda Uludere ve Beytüşşebap, batısında Güçlükonak, Güneyinde ise Cizre ve Silopi ilçeleri bulunmaktadır. Şırnak Merkez ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Şırnak Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Şırnak Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 93.989 nüfusa sahiptir.

Şırnak Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Şırnak Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Şırnak Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Şırnak Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak Merkez’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Şırnak Merkez’e Nasıl Gidilir? Şırnak Merkez Yol Tarifi

Şırnak Merkez’e kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Şırnak Merkez’e gelebilirsiniz. Şırnak Merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 1.644 km, Ankara’ya yaklaşık 1.156 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.617 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Şırnak Şehir Merkezinde yer alan Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’na gidebilirsiniz. Şırnak Şerafettin Elçi Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Şırnak Merkez ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.