İçeriğe geç

Isparta Şırnak Arası Kaç KM

Isparta Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Isparta ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Isparta Şırnak arası kaç km? Isparta Şırnak arası kaç saat? Isparta Şırnak yol tarifi? Isparta Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Isparta ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Isparta Şırnak Arası Kaç KM

Isparta Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1320 km’dir. Isparta Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1053 km’dir.

Isparta Şırnak Arası Kaç KM

Isparta Şırnak Arası Kaç Saat

Isparta Şırnak arası kaç saat; Isparta Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1320 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Isparta Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Isparta Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1053 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 55 dakika

Isparta Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Isparta Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1320 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 73 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 106 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Isparta Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Isparta Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.