İçeriğe geç

Iğdır Şırnak Arası Kaç KM

Iğdır Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Iğdır ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Iğdır Şırnak arası kaç km? Iğdır Şırnak arası kaç saat? Iğdır Şırnak yol tarifi? Iğdır Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Iğdır ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Iğdır Şırnak Arası Kaç KM

Iğdır Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 520 km’dir. Iğdır Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 301 km’dir.

Iğdır Şırnak Arası Kaç KM

Iğdır Şırnak Arası Kaç Saat

Iğdır Şırnak arası kaç saat; Iğdır Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 520 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Iğdır Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Iğdır Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 301 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Iğdır Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Iğdır Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 520 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 29 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 42 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Iğdır Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Iğdır Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.