İçeriğe geç

Hatay Şırnak Arası Kaç KM

Hatay Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Şırnak arası kaç km? Hatay Şırnak arası kaç saat? Hatay Şırnak yol tarifi? Hatay Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Hatay Şırnak Arası Kaç KM

Hatay Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 714 km’dir. Hatay Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 580 km’dir.

Hatay Şırnak Arası Kaç KM

Hatay Şırnak Arası Kaç Saat

Hatay Şırnak arası kaç saat; Hatay Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 714 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Hatay Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 580 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 16 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 16 dakika

Hatay Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 714 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 58 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.