İçeriğe geç

Hakkâri Şırnak Arası Kaç KM

Hakkâri Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Hakkâri ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hakkâri Şırnak arası kaç km? Hakkâri Şırnak arası kaç saat? Hakkâri Şırnak yol tarifi? Hakkâri Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hakkâri ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri Şırnak Arası Kaç KM

Hakkâri Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 191 km’dir. Hakkâri Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 114 km’dir.

Hakkâri Şırnak Arası Kaç KM

Hakkâri Şırnak Arası Kaç Saat

Hakkâri Şırnak arası kaç saat; Hakkâri Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 191 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Hakkâri Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Hakkâri Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 114 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Hakkâri Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hakkâri Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 191 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 11 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 16 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hakkâri Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hakkâri Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.