İçeriğe geç

Gümüşhane Şırnak Arası Kaç KM

Gümüşhane Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Gümüşhane ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gümüşhane Şırnak arası kaç km? Gümüşhane Şırnak arası kaç saat? Gümüşhane Şırnak yol tarifi? Gümüşhane Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gümüşhane ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane Şırnak Arası Kaç KM

Gümüşhane Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 691 km’dir. Gümüşhane Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 412 km’dir.

Gümüşhane Şırnak Arası Kaç KM

Gümüşhane Şırnak Arası Kaç Saat

Gümüşhane Şırnak arası kaç saat; Gümüşhane Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 691 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Gümüşhane Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Gümüşhane Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 412 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 2 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 2 dakika

Gümüşhane Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gümüşhane Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 691 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 56 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gümüşhane Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gümüşhane Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.