İçeriğe geç

Giresun Şırnak Arası Kaç KM

Giresun Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Giresun ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Giresun Şırnak arası kaç km? Giresun Şırnak arası kaç saat? Giresun Şırnak yol tarifi? Giresun Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Giresun ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Giresun Şırnak Arası Kaç KM

Giresun Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 796 km’dir. Giresun Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 516 km’dir.

Giresun Şırnak Arası Kaç KM

Giresun Şırnak Arası Kaç Saat

Giresun Şırnak arası kaç saat; Giresun Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 796 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Giresun Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Giresun Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 516 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 11 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 11 dakika

Giresun Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Giresun Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 796 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 44 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 64 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Giresun Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Giresun Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.