İçeriğe geç

Gaziantep Şırnak Arası Kaç KM

Gaziantep Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Şırnak arası kaç km? Gaziantep Şırnak arası kaç saat? Gaziantep Şırnak yol tarifi? Gaziantep Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Şırnak Arası Kaç KM

Gaziantep Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 512 km’dir. Gaziantep Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 453 km’dir.

Gaziantep Şırnak Arası Kaç KM

Gaziantep Şırnak Arası Kaç Saat

Gaziantep Şırnak arası kaç saat; Gaziantep Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 512 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Gaziantep Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 453 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 6 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat 6 dakika

Gaziantep Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 512 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 29 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 41 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz