İçeriğe geç

Erzurum Şırnak Arası Kaç KM

Erzurum Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Şırnak arası kaç km? Erzurum Şırnak arası kaç saat? Erzurum Şırnak yol tarifi? Erzurum Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS     koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Şırnak Arası Kaç KM

Erzurum Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 477 km’dir. Erzurum Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 285 km’dir.

Erzurum Şırnak Arası Kaç KM

Erzurum Şırnak Arası Kaç Saat

Erzurum Şırnak arası kaç saat; Erzurum Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 477 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Erzurum Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 285 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 52 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

52 dakika

Erzurum Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 477 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 39 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.