İçeriğe geç

Erzincan Şırnak Arası Kaç KM

Erzincan Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzincan ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzincan Şırnak arası kaç km? Erzincan Şırnak arası kaç saat? Erzincan Şırnak yol tarifi? Erzincan Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzincan ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km2’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Erzincan Şırnak Arası Kaç KM

Erzincan Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 569 km’dir. Erzincan Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 368 km’dir.

Erzincan Şırnak Arası Kaç KM

Erzincan Şırnak Arası Kaç Saat

Erzincan Şırnak arası kaç saat; Erzincan Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 569 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Erzincan Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Erzincan Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 368 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat

Erzincan Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzincan Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 569 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 46 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzincan Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzincan Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.