İçeriğe geç

Elazığ Şırnak Arası Kaç KM

Elazığ Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Elazığ ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Elazığ Şırnak arası kaç km? Elazığ Şırnak arası kaç saat? Elazığ Şırnak yol tarifi? Elazığ Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Elazığ ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Elazığ Şırnak Arası Kaç KM

Elazığ Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 461 km’dir. Elazığ Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 302 km’dir.

Elazığ Şırnak Arası Kaç KM

Elazığ Şırnak Arası Kaç Saat

Elazığ Şırnak arası kaç saat; Elazığ Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 461 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Elazığ Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Elazığ Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 302 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

55 dakika

Elazığ Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Elazığ Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 461 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 37 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Elazığ Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Elazığ Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.