İçeriğe geç

Edirne Şırnak Arası Kaç KM

Edirne Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Edirne ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Edirne Şırnak arası kaç km? Edirne Şırnak arası kaç saat? Edirne Şırnak yol tarifi? Edirne Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Edirne ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Edirne Şırnak Arası Kaç KM

Edirne Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1902 km’dir. Edirne Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1438 km’dir.

Edirne Şırnak Arası Kaç KM

Edirne Şırnak Arası Kaç Saat

Edirne Şırnak arası kaç saat; Edirne Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1902 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 21 saat 30 dakika sürmektedir. Edirne Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 24 saat sürmektedir. Edirne Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1438 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

21 saat 30 dakika

Otobüs ile;

24 saat

Uçak ile;

2 saat 25 dakika

Edirne Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Edirne Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1902 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 105 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 153 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Edirne Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Edirne Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.