Diyarbakır Şırnak Arası Kaç KM

Diyarbakır Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Şırnak arası kaç km? Diyarbakır Şırnak arası kaç saat? Diyarbakır Şırnak yol tarifi? Diyarbakır Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Şırnak Arası Kaç KM

Diyarbakır Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 294 km’dir. Diyarbakır Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 203 km’dir.

Diyarbakır Şırnak Arası Kaç KM

Diyarbakır Şırnak Arası Kaç Saat

Diyarbakır Şırnak arası kaç saat; Diyarbakır Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 294 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 203 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 46 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

46 dakika

Diyarbakır Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 294 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 17 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 24 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.