İçeriğe geç

Denizli Şırnak Arası Kaç KM

Denizli Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Şırnak arası kaç km? Denizli Şırnak arası kaç saat? Denizli Şırnak yol tarifi? Denizli Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Denizli Şırnak Arası Kaç KM

Denizli Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1453 km’dir. Denizli Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1177 km’dir.

Denizli Şırnak Arası Kaç KM

Denizli Şırnak Arası Kaç Saat

Denizli Şırnak arası kaç saat; Denizli Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1453 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1177 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat 30 dakika

Otobüs ile;

18 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 5 dakika

Denizli Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1453 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 80 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 117 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.