İçeriğe geç

Çorum Şırnak Arası Kaç KM

Çorum Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Çorum ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çorum Şırnak arası kaç km? Çorum Şırnak arası kaç saat? Çorum Şırnak yol tarifi? Çorum Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çorum ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Çorum Şırnak Arası Kaç KM

Çorum Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1125 km’dir. Çorum Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 731 km’dir.

Çorum Şırnak Arası Kaç KM

Çorum Şırnak Arası Kaç Saat

Çorum Şırnak arası kaç saat; Çorum Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1125 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Çorum Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Çorum Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 731 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 28 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 28 dakika

Çorum Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çorum Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1125 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 62 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 91 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çorum Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çorum Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.