Şırnak Cizre Arası Kaç KM

Şırnak Cizre arası kaç km; yazımızda öncelikle Şırnak ve Cizre şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şırnak Cizre arası kaç km? Şırnak Cizre arası kaç saat? Şırnak Cizre yol tarifi? Şırnak Cizre arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şırnak ile Cizre İli Hakkında Genel Bilgiler

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ilinin yüzölçümü yaklaşık 7,203 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 31′ 8.3064” Kuzey ve 42° 27′ 13.3632” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Cizre ilçesi;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Cizre ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 444 km2dir. Cizre ilçesinin coğrafi konumu ise 37° 19′ 56.4528” Kuzey ve 42° 11′ 7.7064” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Şırnak Cizre Arası Kaç KM

Şırnak Cizre arası mesafe karayolu ile yaklaşık 46 km’dir.

Şırnak Cizre Arası Kaç KM

Şırnak Cizre Arası Kaç Saat

Şırnak Cizre arası kaç saat; Şırnak Cizre arası mesafe karayolu ile yaklaşık 46 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 50 dakika sürmektedir. Şırnak Cizre arası mesafe otobüs ile yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

50 dakika

Otobüs ile;

1 saat 30 dakika

Şırnak Cizre Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şırnak Cizre arası mesafe karayolu ile yaklaşık 46 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 3 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 4 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şırnak Cizre Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şırnak Cizre arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Cizre’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Cizre’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.