İçeriğe geç

Çankırı Şırnak Arası Kaç KM

Çankırı Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Çankırı ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çankırı Şırnak arası kaç km? Çankırı Şırnak arası kaç saat? Çankırı Şırnak yol tarifi? Çankırı Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çankırı ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Çankırı Şırnak Arası Kaç KM

Çankırı Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1198 km’dir. Çankırı Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 838 km’dir.

Çankırı Şırnak Arası Kaç KM

Çankırı Şırnak Arası Kaç Saat

Çankırı Şırnak arası kaç saat; Çankırı Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1198 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Çankırı Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Çankırı Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 838 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 36 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 36 dakika

Çankırı Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çankırı Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1198 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 66 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 96 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çankırı Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çankırı Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.