İçeriğe geç

Burdur Şırnak Arası Kaç KM

Burdur Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Burdur ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Burdur Şırnak arası kaç km? Burdur Şırnak arası kaç saat? Burdur Şırnak yol tarifi? Burdur Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Burdur ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Burdur Şırnak Arası Kaç KM

Burdur Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1376 km’dir. Burdur Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1073 km’dir.

Burdur Şırnak Arası Kaç Saat

Burdur Şırnak arası kaç saat; Burdur Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1376 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Burdur Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Burdur Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1073 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 55 dakika

Burdur Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Burdur Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1376 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 76 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 111 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Burdur Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Burdur Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.