İçeriğe geç

Bolu Şırnak Arası Kaç KM

Bolu Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Bolu ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bolu Şırnak arası kaç km? Bolu Şırnak arası kaç saat? Bolu Şırnak yol tarifi? Bolu Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bolu ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Bolu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bolu ili yüzölçümü yaklaşık 7,410 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40°40′45″K 31°33′30″D GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bolu Şırnak Arası Kaç KM

Bolu Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1401 km’dir. Bolu Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1002 km’dir.

Bolu Şırnak Arası Kaç Saat

Bolu Şırnak arası kaç saat; Bolu Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1401 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Bolu Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Bolu Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1002 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Bolu Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bolu Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1401 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 78 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 113 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bolu Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bolu Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.