İçeriğe geç

Bitlis Şırnak Arası Kaç KM

Bitlis Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Bitlis ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bitlis Şırnak arası kaç km? Bitlis Şırnak arası kaç saat? Bitlis Şırnak yol tarifi? Bitlis Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bitlis ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bitlis Şırnak Arası Kaç KM

Bitlis Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 189 km’dir. Bitlis Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 103 km’dir.

Bitlis Şırnak Arası Kaç Saat

Bitlis Şırnak arası kaç saat; Bitlis Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 189 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Bitlis Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Bitlis Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 103 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

40 dakika

Bitlis Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bitlis Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 189 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 11 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 16 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bitlis Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bitlis Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.