Bingöl Şırnak Arası Kaç KM

Bingöl Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Bingöl ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bingöl Şırnak arası kaç km? Bingöl Şırnak arası kaç saat? Bingöl Şırnak yol tarifi? Bingöl Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bingöl ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bingöl Şırnak Arası Kaç KM

Bingöl Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 334 km’dir. Bingöl Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 230 km’dir.

Bingöl Şırnak Arası Kaç Saat

Bingöl Şırnak arası kaç saat; Bingöl Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 334 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 230 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 48 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

48 dakika

Bingöl Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bingöl Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 334 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 19 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 27 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bingöl Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bingöl Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.