İçeriğe geç

Bilecik Şırnak Arası Kaç KM

Bilecik Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Bilecik ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bilecik Şırnak arası kaç km? Bilecik Şırnak arası kaç saat? Bilecik Şırnak yol tarifi? Bilecik Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bilecik ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Bilecik ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bilecik ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bilecik ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Bilecik ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bilecik Şırnak Arası Kaç KM

Bilecik Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1468 km’dir. Bilecik Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1120 km’dir.

Bilecik Şırnak Arası Kaç Saat

Bilecik Şırnak arası kaç saat; Bilecik Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1468 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Bilecik Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Bilecik Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1120 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat 30 dakika

Otobüs ile;

18 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

Bilecik Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bilecik Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1468 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 81 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 118 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bilecik Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bilecik Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bilecik’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bilecik’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.