İçeriğe geç

Batman Şırnak Arası Kaç KM

Batman Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Batman ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Batman Şırnak arası kaç km? Batman Şırnak arası kaç saat? Batman Şırnak yol tarifi? Batman Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Batman ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Batman Şırnak Arası Kaç KM

Batman Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 181 km’dir. Batman Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 124 km’dir.

Batman Şırnak Arası Kaç Saat

Batman Şırnak arası kaç saat; Batman Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 181 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Batman Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Batman Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 124 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

40 dakika

Batman Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Batman Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 181 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 10 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 15 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Batman Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Batman Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.