İçeriğe geç

Şiran Yol Tarifi

Gümüşhane Şiran yol tarifi; yazımızda öncelikle Şiran şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şiran’a nasıl gidilir? Şiran yol tarifi? Şiran yol haritası? Şiran İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şiran İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane’nin ilçesi olan Şiran, Gümüşhane’nin yerleşim yerlerinden biridir. Şiran İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 965 km2’dir. Şiran ilçesinin rakımı ise 1.409 m olarak hesaplanmıştır. Şiran ilinin Kuzeyinde Tortul, doğusunda ise Kelkit, batısında Giresun, Güneyinde ise Erzincan ilçeleri bulunmaktadır. Şiran ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Şiran İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Şiran ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 21.286 nüfusa sahiptir.

Şiran İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Şiran Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Şiran’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Şiran Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şiran’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Şiran’a Nasıl Gidilir? Şiran Yol Tarifi

Şiran’a kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Şiran’a gelebilirsiniz. Şiran karayolu ile Gümüşhane şehir merkezine 79.4 km, İstanbul’a yaklaşık 1.014 km, Ankara’ya yaklaşık 642 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.367 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ile ulaşımı yoktur.