Sinop Yozgat Arası Kaç KM

Sinop Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Sinop ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sinop Yozgat arası kaç km? Sinop Yozgat arası kaç saat? Sinop Yozgat yol tarifi? Sinop Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sinop ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Sinop Yozgat Arası Kaç KM

Sinop Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 374 km’dir. Sinop Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 248 km’dir.

Sinop Yozgat Arası Kaç KM

Sinop Yozgat Arası Kaç Saat

Sinop Yozgat arası kaç saat; Sinop Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 374 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Sinop Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Sinop Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 248 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Sinop Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sinop Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 374 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 30 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sinop Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sinop Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.