İçeriğe geç

Sinop Yol Tarifi

Sinop yol tarifi; yazımızda öncelikle Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sinop’a nasıl gidilir? Sinop yol tarifi? Sinop yol haritası? Sinop İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sinop İli Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yetmiş ikinci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′ — 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır. Sinop ilinin doğusunda ise Samsun, batısında Kastamonu, Güneyinde ise Çorum illeri bulunmaktadır. Sinop ili Karadeniz iklimine sahiptir. Sinop ülkemizde turizmin önemli noktalarından biridir. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sinop ili 2019 yılı TÜİK verilerine göre 218.243 nüfusa sahiptir.

Sinop ili hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız

Sinop’a Nasıl Gidilir? 

Sinop’a kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Sinop’a gelebilirsiniz. Sinop karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 698 km, Ankara’ya yaklaşık 434 km, İzmir’den ise yaklaşık 1016 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Sinop Şehir Merkezinde yer alan Sinop Havalimanı’na gidebilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.

Sinop Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Sinop Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Sinop İlçeleri Yol Tarifi?

Yukarıda yer alan bilgiler ile Sinop iline kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şimdi ise Sinop ilimize bağlı ilçelerin yol tarifine ulaşmak için aşağıdaki listede yer alan ve gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak yol güzergahı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Sinop İlçeleri

  • Ayancık
  • Boyabat
  • Dikmen
  • Durağan
  • Erfelek
  • Gerze
  • Saraydüzü
  • Türkeli