İçeriğe geç

Sinop Yalova Arası Kaç KM

Sinop Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Sinop ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sinop Yalova arası kaç km? Sinop Yalova arası kaç saat? Sinop Yalova yol tarifi? Sinop Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sinop ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Sinop Yalova Arası Kaç KM

Sinop Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 655 km’dir. Sinop Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 514 km’dir.

Sinop Yalova Arası Kaç KM

Sinop Yalova Arası Kaç Saat

Sinop Yalova arası kaç saat; Sinop Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 655 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Sinop Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Sinop Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 514 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Sinop Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sinop Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 655 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sinop Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sinop Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.