Sinop Uşak Arası Kaç KM

Sinop Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle Sinop ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sinop Uşak arası kaç km? Sinop Uşak arası kaç saat? Sinop Uşak yol tarifi? Sinop Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sinop ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

Sinop Uşak Arası Kaç KM

Sinop Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 776 km’dir. Sinop Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 614 km’dir.

Sinop Uşak Arası Kaç KM

Sinop Uşak Arası Kaç Saat

Sinop Uşak arası kaç saat; Sinop Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 776 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Sinop Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Sinop Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 614 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Sinop Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sinop Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 776 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 43 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 63 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sinop Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sinop Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.