Sinop Tunceli Arası Kaç KM

Sinop Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Sinop ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sinop Tunceli arası kaç km? Sinop Tunceli arası kaç saat? Sinop Tunceli yol tarifi? Sinop Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sinop ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Sinop Tunceli Arası Kaç KM

Sinop Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 729 km’dir. Sinop Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 494 km’dir.

Sinop Tunceli Arası Kaç KM

Sinop Tunceli Arası Kaç Saat

Sinop Tunceli arası kaç saat; Sinop Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 729 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Sinop Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Sinop Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 494 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Sinop Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sinop Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 729 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 59 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sinop Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sinop Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.