Trabzon Sinop Arası Kaç KM

Trabzon Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Sinop arası kaç km? Trabzon Sinop arası kaç saat? Trabzon Sinop yol tarifi? Trabzon Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Sinop Arası Kaç KM

Trabzon Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 485 km’dir. Trabzon Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 398 km’dir.

Trabzon Sinop Arası Kaç KM

Trabzon Sinop Arası Kaç Saat

Trabzon Sinop arası kaç saat; Trabzon Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 485 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Trabzon Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 398 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Trabzon Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 485 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 39 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.