Sinop Tokat Arası Kaç KM

Sinop Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Sinop ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sinop Tokat arası kaç km? Sinop Tokat arası kaç saat? Sinop Tokat yol tarifi? Sinop Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sinop ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Sinop Tokat Arası Kaç KM

Sinop Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 370 km’dir. Sinop Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 224 km’dir.

Sinop Tokat Arası Kaç KM

Sinop Tokat Arası Kaç Saat

Sinop Tokat arası kaç saat; Sinop Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 370 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Sinop Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Sinop Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 224 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Sinop Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sinop Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 370 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 30 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sinop Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sinop Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.