Tekirdağ Sinop Arası Kaç KM

Tekirdağ Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Tekirdağ ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tekirdağ Sinop arası kaç km? Tekirdağ Sinop arası kaç saat? Tekirdağ Sinop yol tarifi? Tekirdağ Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tekirdağ ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Tekirdağ ili;

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Tekirdağ ili yüzölçümü yaklaşık 6,339 km2’dir. Tekirdağ ilinin coğrafi konumu ise 0° 32′ 36.3″N 41° 36′ 39.6″N Kuzey, 26° 41′12.5″E 28° 07′ 20.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Tekirdağ Sinop Arası Kaç KM

Tekirdağ Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 834 km’dir. Tekirdağ Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 648 km’dir.

Tekirdağ Sinop Arası Kaç KM

Tekirdağ Sinop Arası Kaç Saat

Tekirdağ Sinop arası kaç saat; Tekirdağ Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 834 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Tekirdağ Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Tekirdağ Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 648 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 21 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 21 dakika

Tekirdağ Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Tekirdağ Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 834 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 46 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 67 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Tekirdağ Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Tekirdağ Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Tekirdağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tekirdağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.