Sinop Sivas Arası Kaç KM

Sinop Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Sinop ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sinop Sivas arası kaç km? Sinop Sivas arası kaç saat? Sinop Sivas yol tarifi? Sinop Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sinop ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Sinop Sivas Arası Kaç KM

Sinop Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 474 km’dir. Sinop Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 299 km’dir.

Sinop Sivas Arası Kaç KM

Sinop Sivas Arası Kaç Saat

Sinop Sivas arası kaç saat; Sinop Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 474 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Sinop Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Sinop Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 299 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

55 dakika

Sinop Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sinop Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 474 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sinop Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sinop Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.