İçeriğe geç

Sinop Şırnak Arası Kaç KM

Sinop Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Sinop ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sinop Şırnak arası kaç km? Sinop Şırnak arası kaç saat? Sinop Şırnak yol tarifi? Sinop Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sinop ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Sinop Şırnak Arası Kaç KM

Sinop Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1139 km’dir. Sinop Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 801 km’dir.

Sinop Şırnak Arası Kaç KM

Sinop Şırnak Arası Kaç Saat

Sinop Şırnak arası kaç saat; Sinop Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1139 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Sinop Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Sinop Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 801 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Sinop Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sinop Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1139 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 63 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 92 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sinop Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sinop Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.