Şanlıurfa Sinop Arası Kaç KM

Şanlıurfa Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Sinop arası kaç km? Şanlıurfa Sinop arası kaç saat? Şanlıurfa Sinop yol tarifi? Şanlıurfa Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Sinop Arası Kaç KM

Şanlıurfa Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 986 km’dir. Şanlıurfa Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 625 km’dir.

Şanlıurfa Sinop Arası Kaç KM

Şanlıurfa Sinop Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Sinop arası kaç saat; Şanlıurfa Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 986 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Şanlıurfa Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Şanlıurfa Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 625 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Şanlıurfa Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 986 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 55 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 79 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.