İçeriğe geç

Sinop Merkez Yol Tarifi

Sinop Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Sinop Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sinop Merkez’e nasıl gidilir? Sinop Merkez yol tarifi? Sinop Merkez yol haritası? Sinop Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sinop Merkez İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop’un ilçesi olan Sinop Merkez, Sinop’un yerleşim yerlerinden biridir. Sinop Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 442 km2’dir. Sinop Merkez ilçesinin rakımı ise 27 m olarak hesaplanmıştır. Sinop Merkez ilçesinin doğusunda Gerze, batısında Erfelek, Güneyinde ise Boyabat ilçeleri bulunmaktadır. Sinop Merkez ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sinop Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sinop Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 65.845 nüfusa sahiptir.

Sinop Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sinop Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Sinop Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Sinop Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop Merkez’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Sinop Merkez’e Nasıl Gidilir? Sinop Merkez Yol Tarifi

Sinop Merkez’e kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Sinop Merkez’e gelebilirsiniz. Sinop Merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 679 km, Ankara’ya yaklaşık 404 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.032 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Sinop Şehir Merkezinde yer alan Sinop Havalimanı’na gidebilirsiniz. Sinop Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sinop Merkez ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ulaşımı yoktur.