Isparta Sinop Arası Kaç KM

Isparta Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Isparta ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Isparta Sinop arası kaç km? Isparta Sinop arası kaç saat? Isparta Sinop yol tarifi? Isparta Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Isparta ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Isparta Sinop Arası Kaç KM

Isparta Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 791 km’dir. Isparta Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 616 km’dir.

Isparta Sinop Arası Kaç KM

Isparta Sinop Arası Kaç Saat

Isparta Sinop arası kaç saat; Isparta Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 791 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Isparta Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Isparta Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 616 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Isparta Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Isparta Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 791 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 44 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 64 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Isparta Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Isparta Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.