İçeriğe geç

Iğdır Sinop Arası Kaç KM

Iğdır Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Iğdır ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Iğdır Sinop arası kaç km? Iğdır Sinop arası kaç saat? Iğdır Sinop yol tarifi? Iğdır Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Iğdır ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Iğdır Sinop Arası Kaç KM

Iğdır Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1064 km’dir. Iğdır Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 783 km’dir.

Iğdır Sinop Arası Kaç KM

Iğdır Sinop Arası Kaç Saat

Iğdır Sinop arası kaç saat; Iğdır Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1064 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat sürmektedir. Iğdır Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat sürmektedir. Iğdır Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 783 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat

Otobüs ile;

14 saat

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Iğdır Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Iğdır Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1064 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 59 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 86 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Iğdır Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Iğdır Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.