İçeriğe geç

Hatay Sinop Arası Kaç KM

Hatay Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Sinop arası kaç km? Hatay Sinop arası kaç saat? Hatay Sinop yol tarifi? Hatay Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Hatay Sinop Arası Kaç KM

Hatay Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 911 km’dir. Hatay Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 635 km’dir.

Hatay Sinop Arası Kaç KM

Hatay Sinop Arası Kaç Saat

Hatay Sinop arası kaç saat; Hatay Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 911 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 635 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Hatay Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 911 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 51 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 73 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.