İçeriğe geç

Hakkâri Sinop Arası Kaç KM

Hakkâri Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Hakkâri ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hakkâri Sinop arası kaç km? Hakkâri Sinop arası kaç saat? Hakkâri Sinop yol tarifi? Hakkâri Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hakkâri ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri Sinop Arası Kaç KM

Hakkâri Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1266 km’dir. Hakkâri Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 895 km’dir.

Hakkâri Sinop Arası Kaç KM

Hakkâri Sinop Arası Kaç Saat

Hakkâri Sinop arası kaç saat; Hakkâri Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1266 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat sürmektedir. Hakkâri Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat sürmektedir. Hakkâri Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 895 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 41 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat

Otobüs ile;

16 saat

Uçak ile;

1 saat 41 dakika

Hakkâri Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hakkâri Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1266 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 70 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 102 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hakkâri Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hakkâri Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.