İçeriğe geç

Gümüşhane Sinop Arası Kaç KM

Gümüşhane Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Gümüşhane ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gümüşhane Sinop arası kaç km? Gümüşhane Sinop arası kaç saat? Gümüşhane Sinop yol tarifi? Gümüşhane Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gümüşhane ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane Sinop Arası Kaç KM

Gümüşhane Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 587 km’dir. Gümüşhane Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 399 km’dir.

Gümüşhane Sinop Arası Kaç KM

Gümüşhane Sinop Arası Kaç Saat

Gümüşhane Sinop arası kaç saat; Gümüşhane Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 587 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Gümüşhane Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Gümüşhane Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 399 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat

Gümüşhane Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gümüşhane Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 587 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 47 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gümüşhane Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gümüşhane Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.