İçeriğe geç

Giresun Sinop Arası Kaç KM

Giresun Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Giresun ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Giresun Sinop arası kaç km? Giresun Sinop arası kaç saat? Giresun Sinop yol tarifi? Giresun Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Giresun ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Giresun Sinop Arası Kaç KM

Giresun Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 352 km’dir. Giresun Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 298 km’dir.

Giresun Sinop Arası Kaç KM

Giresun Sinop Arası Kaç Saat

Giresun Sinop arası kaç saat; Giresun Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 352 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Giresun Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Giresun Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 298 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

55 dakika

Giresun Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Giresun Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 352 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 20 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 29 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Giresun Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Giresun Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.