İçeriğe geç

Gaziantep Sinop Arası Kaç KM

Gaziantep Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Sinop arası kaç km? Gaziantep Sinop arası kaç saat? Gaziantep Sinop yol tarifi? Gaziantep Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Sinop Arası Kaç KM

Gaziantep Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 836 km’dir. Gaziantep Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 561 km’dir.

Gaziantep Sinop Arası Kaç KM

Gaziantep Sinop Arası Kaç Saat

Gaziantep Sinop arası kaç saat; Gaziantep Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 836 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Gaziantep Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 561 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Gaziantep Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 836 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 46 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 67 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.