İçeriğe geç

Eskişehir Sinop Arası Kaç KM

Eskişehir Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Eskişehir ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eskişehir Sinop arası kaç km? Eskişehir Sinop arası kaç saat? Eskişehir Sinop yol tarifi? Eskişehir Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eskişehir ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Eskişehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir Sinop Arası Kaç KM

Eskişehir Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 642 km’dir. Eskişehir Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 464 km’dir.

Eskişehir Sinop Arası Kaç KM

Eskişehir Sinop Arası Kaç Saat

Eskişehir Sinop arası kaç saat; Eskişehir Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 642 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Eskişehir Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Eskişehir Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 464 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Eskişehir Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Eskişehir Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 642 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 52 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Eskişehir Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Eskişehir Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.