İçeriğe geç

Erzurum Sinop Arası Kaç KM

Erzurum Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Sinop arası kaç km? Erzurum Sinop arası kaç saat? Erzurum Sinop yol tarifi? Erzurum Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS     koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Sinop Arası Kaç KM

Erzurum Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 776 km’dir. Erzurum Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 566 km’dir.

Erzurum Sinop Arası Kaç KM

Erzurum Sinop Arası Kaç Saat

Erzurum Sinop arası kaç saat; Erzurum Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 776 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Erzurum Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 566 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Erzurum Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 776 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 43 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 63 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.