İçeriğe geç

Erzincan Sinop Arası Kaç KM

Erzincan Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzincan ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzincan Sinop arası kaç km? Erzincan Sinop arası kaç saat? Erzincan Sinop yol tarifi? Erzincan Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzincan ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km2’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Erzincan Sinop Arası Kaç KM

Erzincan Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 590 km’dir. Erzincan Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 445 km’dir.

Erzincan Sinop Arası Kaç KM

Erzincan Sinop Arası Kaç Saat

Erzincan Sinop arası kaç saat; Erzincan Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 590 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Erzincan Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Erzincan Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 445 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Erzincan Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzincan Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 590 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 48 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzincan Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzincan Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.