İçeriğe geç

Edirne Sinop Arası Kaç KM

Edirne Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Edirne ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Edirne Sinop arası kaç km? Edirne Sinop arası kaç saat? Edirne Sinop yol tarifi? Edirne Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Edirne ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Edirne Sinop Arası Kaç KM

Edirne Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 924 km’dir. Edirne Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 714 km’dir.

Edirne Sinop Arası Kaç KM

Edirne Sinop Arası Kaç Saat

Edirne Sinop arası kaç saat; Edirne Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 924 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Edirne Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Edirne Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 714 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 27 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 27 dakika

Edirne Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Edirne Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 924 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 51 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 74 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Edirne Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Edirne Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.