İçeriğe geç

Diyarbakır Sinop Arası Kaç KM

Diyarbakır Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Sinop arası kaç km? Diyarbakır Sinop arası kaç saat? Diyarbakır Sinop yol tarifi? Diyarbakır Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Sinop Arası Kaç KM

Diyarbakır Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 946 km’dir. Diyarbakır Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 629 km’dir.

Diyarbakır Sinop Arası Kaç KM

Diyarbakır Sinop Arası Kaç Saat

Diyarbakır Sinop arası kaç saat; Diyarbakır Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 946 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 629 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Diyarbakır Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 946 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 53 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 76 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.